Фестивал науке

У нашој школи је 21.4.2022. године одржан мали фестивал науке под називом „Хемија и физика без икаквих ризика, уз нас биће лака за сваког првака“.

Ученици VII и VIII разреда који су реализовали фестивал су: Богдан Марић, Кристина Спасојевић, Анђела Максимовић, Катарина Јанковић, Радоје Радовановић, Љубица Каргановић, Страхиња Јевтић и Милица Радисављевић под будним оком наставнице хемије Данијеле Радисављевић и наставнице физике Весне Вукосављевић.

Ученици су изводили различите експерименте под називима: Дух из боце, Пламен свеће једе кисеоник, Светлост, Живи песак, Ваздушни притисак, Слоновска паста, Дуга у чаши, Електромагнет, Ласер као микроскоп. Фестивал су организовали како би науку приближили ученицима првог разреда. Прваци су сарађивали, учествовали у огледима, а фестивал су напустили одушевљени са утиском да хемија и физика нису тешке науке и да је учити их веома забавно.