Штавица

СВЕТИ САВА -ШКОЛСКА СЛАВА И ДАН ШКОЛЕ 2023.

11:00 – ЛОМЉЕЊЕ СЛАВСКОГ КОЛАЧА

11:30 – ПОДЕЛА ПАКЕТИЋА УЧЕНИЦИМА

12:00 – ПРИРЕДБА

12:30 – РУЧАК

*Славски колач,жито,вино и свећу припремили су Љиљана
и Малиша Јевђић! У припреми славског ручка,поред
домаћина славе,учествовали су и остали родитељи ученика!
*Ученици су добили пакетиће од свештеника и од
председника месне заједнице!

СВЕТИ САВА – ШКОЛСКА СЛАВА 2022.

11:00 –  ЛОМЉЕЊЕ СЛАВСКОГ КОЛАЧА

11:30 –  ПРИРЕДБА, ПОСЛУЖЕЊЕ И ПОДЕЛА ПАКЕТИЋА УЧЕНИЦИМА

*Због актуелне епидемиолошке ситуације ове године прослава је била без присуства родитеља ученика и публике, уз поштовање свих прописаних епидемиолошких мера.

*Славски колач, жито, вино и свећу, као и послужење за децу припремили су Милана и Милета Мајсторовић.

*Ученици су добили пакетиће од свештеника и од председника месне заједнице.

ИСТОРИЈАТ

На 13 км од Љига на Ибарској магистрали налази се село Штавица као гранично село према општини Горњи Милановац. Прву школу село добија 1932. године, а први учитељ био је Драгослав Којић који у школи ради до 1963. године. Време после службовања учитеља Којића обележавају учитељи брачни парови: Душанка и Јован Јовановић, Вера и Михаило Петровић, Јулијана и Драган Гајић. Радом учитељског пара Гајић, школа у Штавици добија 1977. године Републичко признање Црвеног крста Србије за унапређење и уређење животне и радне средине. За унапређење човекове околине , учитељи и школа су добили и Сребрну плакету ССРН-а. Учитељи Гајићи су основали и изворну групу „Весели Штавичани“ која је освајала прва места на смотрама народног стваралаштва Србије и велике Југославије, а добили су и специјалну награду у швајцарском граду Арауу.  Школа у Штавици је од 1972. издвојено  одељење љишке школе.