Дићи

27.01.2023. је обележена школска слава-Свети Сава.

Прослава је почела у десет сати  сечењем славског колача. Тај део свечаности је водио наш

свештеник Милорад.

У једанаест сати је одржана краћа приредба коју су реализовали ђаци наше школе: другак

Лазар Сандић, првак Александра Нешић и предшколац Павле Павловић.

Око дванаест сати је почео свечани ручак за све присутне

Ученици су награђени пакетићима од општине Љиг и свештеника.

Све је обављено у организацији родитеља и учитељице.

Активности ИО Дићи у Дечијој недељи 2022. године

Дечија недеља – ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА
Понедељак – 3.10.2022.
Гледање позоришне представе „Змај голубијег срца“.
Уторак – Уређење паноа на тему;
Шта детету треба да расте до неба.
Среда – Спортски дан
Четвртак – Презентација дечјег стваралаштва
Петак – Дочек другара из ИО Штавица. Упознавање, дружење, игре без граница.

Учитељица: Слободанка Ратковић

Свети Сава у ИО Дићи

Уз поштовање свих епидемиолошких мера, обележена је школска слава – Свети Сава.

Прослава је почела у 10.30 сечењем славског колача.

У 11.15 почело је извођење кратке  приредбе коју су  приредили:  ученик првог разреда Лазар Сандић и предшколац  Александра Нешић.

Свечаности су присуствовали  њихови родитељи.

После тога приређена је скромна  закуска коју су обезбедили родитељи  и учитељица.

Ана и Лазар су  добили  пакетиће од општине Љиг и од свештеника  Милорада.

Свечаност је завршена око 13.00 часова.

Учитељица Слободанка Ратковић

ИСТОРИЈАТ

Издвојено одељење Дићи има дугу традицију. Прва школа се помиње још 1906. године. Први учитељ је био Спасоје Марковић. У школи је било 56 ученика. Школа је радила све време између два светска рата, а најдуже су службовали Сима Ивковић, Адамка и Љубинко Сандић. Дићи су село удаљено 8км од Љига и налази се на Ибарској магистрали идући од Београда ка Горњем Милановцу. Садашња школска зграда је подигнута 1947. године. Златно време ове школе било је од 1961. до краја 1971. године, када је у овом селу била осмогодишња школа коју је водио директор Владан Поповић до 1970. године. Крајем 1971. године школа са својим издвојеним одељењима Штавица и Лалинци, припаја се матичној школи у Љигу. Од тада се број ученика константно смањује, иако школа покрива и село Доње Бањане које нема школу. Школа је реновирана 2000. године, а огромне заслуге за додатне акције и рад припадају учитељици Илинки Поповић, која је службовала у овој школи и бившој ученици Милојки Митровић које су организовале „Сусрете генерација дићке школе“ на чији се позив одазвало 200 бивших ученика, који су својим донацијама омогућили додатно реновирање школе. Данас школа има десет ученика у три разреда, а учитељица им је Слободанка Ратковић.