Липље

Активности данас

ИО Липље је затворено 1. септембра 2021. године због недостатка ученика.

Историјат

Село Липље удаљено је од Љига 8 км. Постојање школе у Липљу забележено је још почетком XX века. Школа је основана и почела са радом 1907. године. Први учитељ био је Михаило Поповић. Школа је имала 46 ученика и налазила се на месту званом Запис. Данас ту постоје рушевине, стара липа и камена плоча. Школа је радила и између два рата, а пред сам рат у њој је службовао Михаило Дугалић. Убијен је у рату, па су сељани у знак сећања на свог учитеља подигли споменик у дворишту данашње школе. Средином прошлог века направљена је зграда данашње школе у којој су и просторије Месне заједнице. Највећи део радног века овде је провео учитељ Добривоје Ћосић. Школа је издвојено одељење  љишке школе од 1964. године.