Кадина Лука

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ под слоганом ,,Шта детету треба да расте до неба“

ПОНЕДЕЉАК: Представа-Змај голубијег срца

УТОРАК: Радионица са родитељима-израда

СРЕДА: Посета столарској радњи

ЧЕТВРТАК: Гостовање ОК ,,Спартак“

ПЕТАК: Радионица са децом-толеранција

Прослава Светог Саве

У ИО Кадина Лука обележен је пригодним активностима Савиндан.
Родитељи и деца су се окупили у 11 часова. Заједно са свештеником су сломили колач, а затим је одржана приредба. За родитеље и децу је организован квиз о познавању живота и дела Светог Саве. Подељени су у две групе. У такмичарском духу учесници су показали своје знање а понешто и научили. Након завршетка квиза сви су се послужили сабирали искуства уз шалу и у добром расположењу.
Учитељице Ивана Ивковић Николић и Маријана Обрадовић

ИСТОРИЈАТ

Кадина Лука је удаљена 6 км од Љига. Основна школа у Кадиној Луци почела је да се гради 1934. године, а са радом је почела школске 1935/36. године. Школа је радила и за време II светског рата. Најдуже су у школи службовали брачни пар учитеља Радовинка и Славиша Петровић. Школа је од 1957. године у саставу матичне школе у Љигу.

Захваљујући Фондацији Новак Ђоковић, школа је 2013. године потпуно реновирана, а у склопу школе је отворено и издвојено одељење ПУ „Каја“.