Јајчић

АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ ДЕЧИЈЕ  НЕДЕЉЕ   „ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА РАСТЕ ДО НЕБА?“

ПОНЕДЕЉАК 3.10.2022.године

Мостови међу генерацијама

-Дружили смо се са бакама ученика,разговарали о томе да ли се и колико променио начин живота и школовања у односу на нека стара времена.

УТОРАК 4.10.2022.године

-Едукација о дечијим правима и обавезама, листали смо, читали и тумачили „Буквар дечијих права“ Љубивоја Ршумовића.

СРЕДА 5.10.2022.године

-Гледали смо представу „Змај голубијег срца“ у реализацији ПУ „Каја“.

-Обишли смо и упознали Градску библиотеку у Љигу.

ЧЕТВРТАК 7.10.2022.године

-Стварали смо и излагали радове на тему „Шта детету треба да расте до неба?“

ПЕТАК 7.10.2022.године

-Спортски дан, који смо провели у игри, забави и такмичењу у спретности и сналажљивости.

Свети Сава у ИО Јајчић

Извештај о прослави Светог Саве у ИО Јајчић

По традицији и у школској 2021/2022.години у ИО Јајчић прослављена  је школска слава  Свети Сава.

Прослави су присуствовали ученици, домаћин славе и свештеник.

Уобичајено, прво се приступило ломљењу славског колача. Потом су деца извела пригодан програм. Деца су награђена пакетићима  од стране општине. Затим је уследило послужење за децу, које је ове године припремио родитељ Раша Благојевић.

Славље је протекло у свечаном и веселом расположењу.

Историјат

Школа у Јајчићу је удаљена 6 км од Љига и налази се у центру села. Све до 1944/45. године ученици из овог села су ишли у школу у село Цветановац. Прва школа је била у кући Костадина Илића, а први учитељ је била Љубица Оцокољић. У садашњој згради школа ради од 1948. године, а први учитељи су били Милан Пауновић и Десанка Матић. Најдужи стаж у овој школи имају учитељице Чедина Милановић и Љиљана Остојић. Школа је постала издвојено одељење љишке школе 1962. године.

Данас у школи ради учитељица Љиљана Остојић.