Моравци

______________________________________________________________________________________________________________________________

ИЗВЕШТАЈ О ПРОСЛАВИ СВЕТОГ САВЕ

10 : 00 Ломљење славског колача

10 : 30 Свечана приредба ученика у присуству свештеника, родитеља ученика , учитеља и
осталих гостију
Дељење пакетића

11 : 00 Свечани ручак

1. 1. 2023.
    Учитељи:
    Јасмина Јовановић
    Милена Којић – Секулић

Дечја   недеља  ,,  Шта  детету   треба  да   расте   до  неба ! ?  “

(  Од   3.  до  9.  октобра   2022.  годин  )

ПОНЕДЕЉАК,  3. 10. 2022.год.

Присуство   представи  у   Градској   библиотеци ,,Змај   голубијег   срца” – ПУ   ,, Каја’’.

УТОРАК,  4. 10. 2022. год.

Разговор   са  ученицима   о  њиховим  правима и  обавезама.

СРЕДА, 5. 10. 2022. год.

Ученици  ликовним  путем  изражавају  оно  што  их   чини  срећним.

ЧЕТВРТАК,  6. 10. 2022. год.

Организовано  дружење   деце  и  бака  које  су  причале  о  животу   и  дружењу   некада.

ПЕТАК, 7. 10. 2022. год.

Спортске   активности

О    ПРОСЛАВИ    СВЕТОГ  САВЕ   У   ИО   МОРАВЦИ

10: 00 –  Ломљење  славског  колача

10 : 30 –  Свечана  приредба  ученика  у  присуству  свештеника,  родитеља ученика  и   учитеља

11 : 00 – Свечани  ручак

Учитељице  Јасмина  Јовановић и Милена  Којић Секулић

ИСТОРИЈАТ

Село Моравци се налази на Ибарској магистрали удаљено 3км од Љига. Ту се налази једна од најстаријих школа на територији општине, јер је почела са радом у школској 1842/43. години. Први учитељ је био Никола Јовановић звани Шваба из Земуна који је још 1838. године радио као учитељ у Љигу. У школи је тада било 76 ученика. Рад школе је био континуиран у наредним деценијама. Од 1929. године школа ради у згради која припада манастиру Хаџи Ђера,а којој је 2002. године реновиран ентеријер. Један од најзначајнијих учитеља за Моравце је Гојко Маричић који је постао „Најдражи учитељ“ 1975. године на првој додели тог признања. Моравци постају издвојено одељење школе 28.3.1957. године. У школској 2013/14. години школа је пресељена у адаптиран део сеоског Дома културе. Школа данас ради као неподељена школа са сва четири разреда.