У СУСРЕТ ДАНУ ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

Упркос свим немирима и неделима савременог света желимо да верујемо да ће ову планету ипак спасити лепота и креативност.

То је мисија наше еколошко – ликовне секције вођене креативношћу и маштовитошћу наставнице биологије,  Виолете Кешељ и Љиљане Обрадовић наставнице ликовне културе.

Оне су поставиле циљеве заштите животне средине, рециклаже, хуманости и пренеле их на своје ученике. А онда је освануо у школском дворишту Лименко који позива да “лименке газимо и планету пазимо”, а вредне ученице одељења 84  Лана Петровић и Милица Радисављевић су га инсталирале уз свесрдну помоћ својих другова из осмог разреда.

Тако ученици ОШ „Сава Керковић” и ове године иду у сусрет Дану планете Земље развијајући свест о значају сваког појединца у њеном очувању и подстичући хуманост, јер само ако помогнемо једни другима, помажемо и Земљи, а тиме и сопственом опстанку!