Упис у први разред

Упис деце у први разред основне школе у школској 2021/2022. години почеће 1. априла текуће године.

Упис, тестирање и психолошку процену спремности детета за полазак у школу обављаће психолози школе, Маја Алексић Чучак и Драгана Золотић.

Родитељи/законски заступници и ове године могу да закажу термин за упис и тестирање детета електронским путем на Порталу еУправа.

Потребно је да:

1.  Креирате налог на државном порталу за електронску идентификацију еГО.доу.гз
  2. Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге —► Образовање — ► еЗаказивање термина у ОШ)
  3. Закажете термин за тестирање и упи

Приликом уписа није потребно да прилажете документа јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

–      Извод из матичне књиге рођених

–      Уверење о пребивалишту

–      Уверење о похађању припремногх предшколског програма

–       Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење (изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара).

Услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ родитељима ће бити доступна од 22. марта до 31. маја 2021. године.

Заказивање наведених термина биће омогућено и телефоном, радним данима од 11:00-13:00 часова, на бројеве телефона лица овлашћених за упис:

•      062/803 77 43 – Драгана Золотић, психолог стручни сарадник
  •      062/803 70 98 – Дарко Девеџић, секретар школе.

На тестирање децу доводи искључиво родитељ/старатељ.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање у ОШ електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. Марта 2021. Године и током трајања уписа сваког радног дана од 7:30 до 15:30 часова.

Детаљно упутство за родитеље можете погледати ОВДЕ.