Упис деце у први разред

Обавештење за родитеље

Упис деце у први разред основне школе, у школској 2023/24. години, вршиће се у периоду од 01. априла до 31. маја 2023. године преко Портала еУправа. У школској 2023/24. години упис у први разред обавезан је за сву децу рођену од 01. марта 2016. до 28. фебруара 2017. године.

Родитељима ће од 20. марта до 31. маја 2023. године бити омогућено да електронским путем, преко Портала еУправа, закажу термин уписа и тестирања детета (услуга еЗаказивање за упис и тестирање). За сва додатна питања и подршку приликом еУписа, родитељи се могу обратити контакт центру за родитеље на број телефона 011/7350557.
Родитељи који буду имали тешкоће да закажу тестирање путем Портала еУправа могу то да учине у школи 28, 29. и 30. марта, од 8:00-13:00 часова, код секретара школе. Неопходно је да код себе имају следеће податке: ЈМБГ једног родитеља и ЈМБГ детета, место рођења, контакт телефон и имејл адресу.

У заказаном термину искључиво родитељи/старатељи доводе децу у школу на тестирање код психолога и педагога и тога дана обављају упис код секретара.
Захваљујући електронској услузи еУпис сву документацију потребну за упис прибавља школа по службеној дужности електронским путем (извод из књиге рођених, евиденција пребивалишта, подаци о oбављеном лекарском прегледу и похађању припремног предшколског програма).