Дан када се родила љубав према астрономији

Данас је у нашој школи гостовао мобилни планетаријум Аеро Клуба „Фрањо Клуз“ из Земуна. Реализоване су пројекције које на веома ефектан начин демонстрирају изглед, кретање и основне елементе небеске сфере, сликовит приказ 88 сазвежђа, оријентацију у простору, координатне системе, тела Сунчевог система и објекте дубоког неба: маглине, звездана јата и галаксије.

Пројекције су реализоване у више термина у току данашњег дана. Присуствовали су ученици од I до VIII разреда матичне школе, али и ученици из издвојених одељења: Штавица, Ивановци, Јајчић, Кадина Лука и Ба.

Бројали смо звезде и планете, а наши мали астрономи су сазнали како да пронађу поједина сазвежђа, колико има планета у Сунчевом систему и како изгледају из близине. Уживали су сви, а знања која су данас стекли о астрономији можда неког подстакну да то постане његов животни позив.