Без икаквих мука до спознаје звука

У нашој школи је 28.12.2022. године одржан час за предшколце из ПУ „Каја“ из Љига под називом „Без икаквих мука до спознаје звука“. Ученице осмог разреда које су реализовале час су Кристина Спасојевић и Јана Срећковић, под будним оком наставнице физике Весне Вукосављевић.

Ученице су предшколцима на занимљив и духовит начин приближиле знања о звуку. Наставница је објаснила нешто више о звуку, а Јана и Кристина су то показивале практично на примерима.

Експерименти које су Јана и Кристина показале су: стварање музике/звука помоћу чаша и воде, експеримент са балоном, чешљем и лењиром, пиринач и звучник, морска шкољка, звучна виљушка, звучни телефони, као и препознавање различитих звукова попут звука кише, ветра, вука, лисице, лава, итд.

Час је организован на иницијативу васпитачица ПУ „Каја“.

Малишани су сарађивали, учествовали у експериментима, а час су напустили са симболичним поклонима и одушевљењем јер су научили нешто о звуку.