Изборник Затворити

Палежница

АКТИВНОСТИ ДАНАС

Свети Сава у ИО Палежница

Дана 27.1.2022. у просторијама нашег издвојеног одељења ученици првог и трећег разреда су прославили школску славу. Поштујући епидемиолошке мере и препоруке на слави није било већег окупљања. Били су присутни свештеник, запослени, родитељи и ученици.

Ученици су у просторије школе стигли у 09.30 часова.  Славски колач је сломљен након тога уз присуство свештеника Марка Миловановића. Потом је уследио свечани ручак. Ученицима су подељени пакетићи које су добили од Општине Љиг. Након тога ( око 12 часова) су сви напустили школу. Прослава је уприличена скромно, али како доликује школској слави. Протекла је у најбољем реду, без иједног проблема.
Учитељица Марина Милисављевић

ИСТОРИЈАТ

Школа у Палежници удаљена је 10 км од Љига. Прва школска зграда саграђена је око 1954. године,а нови објекат је саграђен 2000. године, а наредне 2 године је довршаван.  Због малог броја ученика јавила се идеја да се ресурси ове школе искористе у сврху образовног туризма, па је тако 2008. године почео са радом Камп вредних руку.